5 четения

Петко Петков с четири гола в Стражица

„Левски“ – „Янтра“ 2:5

С победа с 2:5 като гост в Стражица стартира проверките отборът на „Янтра“ (Драганово). Като цяло първото полувреме беше равностойно, но в края му лидерът в класирането на Областна група – юг, поведе в резултата. Точен за 0:1 бе Петко Петков. Втората част започна с натиск на гостите, които изтърваха 2 – 3 положения. Пропуските им бяха наказани с изравнително попадение на стражичани. Малко по-късно Петков се разписа за втори път в срещата отново след удар с глава.

Автогол на Атанас Банев доведе до 2:2 и върна интригата на терена. Два далечни удара на Петков и на Георги Дачев обаче дадоха сериозен аванс – 2:4 в полза на „Янтра“. В заключителните минути Петко Петков вкара своя четвърти гол в мача.

За „Левски“ играха Пламен Нотев и Иван Евтимов привлечени от „Лато“ (Алеково), както и Атанас Евтимов, завърнал се от третодивизионния ФК „Любимец“.