5 четения

Първи успех за „железничарите“ в хандбалния елит

„Осъм“ – „Локомотив” 28:29 (15:15)

Първа победа през настоящия сезон взе горнооряховският „Локомотив” в мъжката „А” група. В Ловеч в много оспорван и изпълнен с обрати в резултата мач момчетата на Йордан Димитров измъкнаха 29:28 срещу домакините от „Осъм“. Първото полувреме приключи при 15:15 след поредица от пропуски на ловчанлии и опасни контри на горнооряховчани. В средата на второто полувреме „железничарите“ дръпнаха с три гола, което изнерви домакините и те си позволиха грубости на терена, но това не пречупи младите им съперници.

„Победата дойде след изключителна отборна игра и невероятен спортен дух. Благодаря на момчетата“, коментира Йордан Димитров.

„Изключително съм щастлив от победата. Невероятен 100 процента мъжки отбор на „Локомотив”, който доказа, че всеки трябва да се съобразява с тези момчета”, коментира президентът на клуба Галин Караджов.

„Локомотив“: В. Лазаров, Г. Маринов, А. Сидер, Х. Сидер, Й. Михнев, В. Боев, П. Николов, Кр. Иванов, В. Даскалов, Е. Синигеров, Л. Димитров, Р. Йорданов, Т. Калчев, Вл. Йоргов, Ив. Дачев, Ив. Грамчев.