5 четения

„Железничарите“ с втора домакинска загуба през пролетта

„Локомотив“ – ПФК „Монтана“ 0:1

Втора поред домакинска загуба с 0:1 претърпя горнооряховският „Локомотив“. 7-8 силни и 37 доста посредствени минути изиграха през първата част „железничарите“. Горнооряховци започнаха доста разсеяно и на няколко пъти сами се опитаха да си вкарат гол, допускайки груби грешки при изнасянето на топката. Още в 5-ата минута неразчетено отиграване на Жан Амброуз бе използвано от пресиращите играчи на гостите и за Андреас Васев остана само да търкулне топката в опразнената от вратаря Банков мрежа. Попадението явно още натежа върху локомотивци, които в следващия половин час така и не успяха да намерят себе си. В 36-ата минута гостите можеха да си осигурят и по-комфортен аванс след поредна грешка в средата на терена, но силния изстрел на Сергей Георгиев намери страничния стълб зад Банков. Междувременно по едно попадение за двата тима не бе зачетено заради правилно маркирани засади. Домакините се съживиха в последните 6-7 минути на първата част, когато отправиха опасни удари чрез Меди Фенуш, Ники Христов и Муса, но все край вратата на монтанци. В 41-вата минута „железничарите“ имаха претенции за дузпа след интервенция срещу Ники Христов в наказателното поле на „Монтана“.

След почивката локомотивци не успяха да запазят ритъма си от края на първата част и да върнат получения гол. В 72-рата минута Муса успя да вкара топката в мрежата на гостите, но след правилно маркирана засада и попадение не бе засечено. Най-добрата възможност за изравняване се разкри пред Меди Фенуш в 75-ата минута, когато от дълбочина излезе очи в очи с вратаря на гостите, но се забави да стреля и бе блокиран от бранители. 6 минути преди края на редовното време Жан Амброуз настъпи падналия Стивън Петков и получи директен червен картон. С човек по-малко горнооряховчани успяха да отправят още два удара, но при този на Фунду крак на защитник укроти топката, а шутът на Фиданин в 4-тата минута от добавеното време мина на сантиметри от страничния стълб.

„Подадох оставката си още когато подписах договора си с „Локомотив“. Не влязохме достатъчно концентрирани в срещата. Момчетата се борят и се стараят както на тренировките, така и на мачовете“, коментира старши треньорът на горнооряховчани Иван Колев.

„Локомотив“: Банков, Желев, Кавдански, Амброуз, Фиданин, Джоман, Христов (63 Бен Отман), Фунду, Кифует (63 Узунов), Фенуш, Муса.