8 четения

Финален плейоф определи победителя в шахматния турнир „Баба Марта“

64 деца от Велико Търново, Павликени и Горна Оряховица участваха в шахматния турнир „Баба Марта“. Надпреварата бе организирана от шахматен клуб „Асеневци” в лицето на треньорите Цвета Галунова и Даян Нинов. Право на участие в турнира имаха само деца трениращи в клуба, които вече са над100.

Състезанието бе спечелено от Белослава Друмева от ОУ „Бачо Киро”, която раздели първо-второ място с Виктор Вергилов с по 5 от 5 възможни точки, а трети се нареди Атанас Атанасов. След изиграването на турнира бе направено отделно класиране по училища и класове. Победителка при момичетата стана Вероника Стефанова от СУ „Вела Благоева”. При първокласниците първото място зае Веселин Маринов от ОУ „Димитър Благоев”. При второкласниците спечели Никола Стоянов от ОУ „Бачо Киро”. Сред третокласниците най-добре се представи Трифон Александров от ШК „Асеневци” (Павликени). При четвъртокласниците триумфира Николай Иванов от ОУ „Бачо Киро”.

Организаторите раздадоха 18 медала, над 30 предметни награди, грамоти, подаръци и лакомства за всички участници.

От 31 март до 2 април тази година ШК „Асеневци” ще проведе открит детски турнир „Търновско царство” под патронажа на Община Велико Търново с награден фонд над 1500 лв.