9 четения

„Виолетовите“ бият в Плевен, отново са лидери в класирането на Втора лига

„Спартак“ (Пл) – „Етър ВТ“ 1:2

Важна победа като гост на „Спартак“ в Плевен записа вчера отборът на „Етър ВТ“. Още във 2-рата минута разигралият се Иван Стоянов принуди вратаря на гостите да се намесва от пряк свободен удар. След шест минути Иван Стоянов бе изведен от Тодоров и стреля силно в напречната греда. В последвалото разбъркване топката попада в Неделчев, който вкара за 0:1.

Малко по-късно домакините изпратиха топката във вратата на Акалски, но след подаден своевременно сигнал за засада и попадение не бе зачетено.

В 18-ата минута обаче Крис Гади след самостоятелен пробив стреля покрай плонжа на Акалски в ъгъла за 1:1.

До края на полувремето етърци нападаха, като Неделчев имаше претенции, че е задържан в пеналта на домакините, а в 43-тата минута Станислав Генчев обстреля плевенския страж Орлинов. Вратарят на „Спартак“ се намеси добре и секунди пред почивката при шут на Тодоров.

Седем минути след началото на втората част Кямил бе съборен от Орлинов в наказателното поле и реферът отсъди дузпа за „виолетовите“, а стражът получи жълт картон.

От бялата точка Иван Стоянов с техничен удар в десния ъгъл се разписа за 1:2. Голът в 53-тата минута пообърка плевенчани и техен играч изпрати топката с глава в гредата на вратата си. В оставащото време етърци държаха мача под контрол и си тръгнаха с трите точки.

Прекият им съперник за първото място „Септември“ пък завърши 1:1 като домакин на „Локо“ (София) и преди директния сблъсък на стадион „Ивайло“ на 11 март от 12,30 часа „виолетовите“ отново са първи в класирането.

„Етър ВТ“: Акалски, Кременлиев, Скерлев, Минков, Мицаков, Ст. Генчев, Апостолов, Иван Стоянов, Кямил (Плахов), Неделчев (79 Ив. Петков), Тодоров (68 Атанасов).