martineli

martineli

Голът на Муса и силните изяви на Банков не стигнаха за точка на горнооряховчани в Пловдив

„Локомотив“ (Пд) – „Локомотив“ (ГО) 2:1

Два гола на словенеца Дино Мартинович решиха железничарското футболно дерби в Пловдив. Отличните изяви на вратаря Николай Банков и попадението на Софиан Муса не стигнаха на горнооряховци поне за точка на „Лаута“.

Мачът започна с високо темпо и домакините имаха своите шансове да открият резултата. Още в 6-ата минута Мартин Камбуров беше изведен на стрелкова позиция в наказателното поле, но ударът му беше отразен от Николай Банков.

Веднага след това Иван Горанов центрира отляво на наказателното поле и Дино Мартинович с глава отбеляза за 1:0.

Още в ответната атака гостите можеха да изравнят, когато Меди Фенуш беше изведен сам срещу Ясин ел Харуби, но мароканският национал предотврати попадение в мрежата си.

Последваха няколко равностойни минути, като най-чистият шанс за гол дойде в 23-тата минута. Тогава отново Мартинович беше намерен зад защитата от Дани Кики и стреля, но Банков с една ръка изби. В 34-тата минута и Камбуров имаше възможност да отбележи, но изстрелът му беше спасен от Банков.

В отговор горнооряховчани създадоха няколко възможности да изравнят резултата. Най-чистият от тях беше в 36-тата минута, когато Софиан Муса засече топката с глава след центриране от корнер и я прати в напречната греда.

Активната игра на тима от Горна Оряховица даде резултат точно преди почивката. Мохамед Бен Отман центрира отляво на наказателното поле и непокритият Софиан Муса с глава се разписа за 1:1.

И през второто полувреме имаше много интрига на терена, като и двата отбора търсеха успеха. Павел Виданов пропиля първия шанс, а в 51-вата минута Дино Мартинович стреля в тялото на Банков, останал сам срещу него.

Горнооряховчани можеха да направят пълен обрат в 68-мата минута, когато отново Софиан Муса стреля, но в аут.

Шест минути по-късно влезлият като резерва Гийерме Шоко нахлу в наказателното поле, върна към точката на дузпата, където напълно непокрит Дино Мартинович с премерен изстрел вдигна на 2:1.

В последните секунди на редовното време Влади Узунов стреля към вратата на домакините, но спечели само корнер.

Последваха три минути добавено време, в което пловдивският „Локомотив” отбеляза още един гол, който не бе зачетен заради вдигнат флаг за засада.

„Опитахме се да играем футбол и да се противопоставим на домакините в Пловдив. През първото полувреме направихме една индивидуална грешка. Явно на някои футболисти силичките им са толкова и отпаднаха. Имах проблеми в състава с двама наказани. Нямах много опции да променя нещо“, коментира Милчо Сирмов, който води горнооряховчани.

„Локомотив“: Николай Банков, Венцислав Керчев, Атанас Фиданин, Мартин Кавдански, Игор Джоман, Рихави Кифуети, Мохамед Бен Отман, Юлис Ндонг, Меди Фенуш, Милен Желев, Софиан Муса.