martineli

martineli

Павликенчани изпуснаха „партизаните“ от Червен бряг

ОФК „Павликени“ – „Партизан“ 1:1

Фалстарт направи отборът на ОФК „Павликени“ в първия си пролетен мач. Възпитаниците на Милен Петков не успяха да пречупят партизаните от Червен бряг в коректен мач, лишен обаче от особени футболни достойнства. Като цяло домакините имаха превес, но трудно стигаха до голови положения пред вратата на организирано бранещите се гости.

Добри изяви имаше и вратарят на „Партизан“, който при 0:0 спаси много опасен удар, при който добре насочената топка влизаше в долния му десен ъгъл.

В 35-ата минута при центриране отдясно голмайсторът на павликенци Димитър Кушев пое топката на гърди и с премерен шут я заби под гредата на вратата на гостите за 1:0.

Втората част започна равностойно, като малко по-агресивни в атака бяха червенобрежци, които поизнесоха играта в търсене на изравнително попадение. Така дойде 65-ата минута, в която директно от пряк свободен удар от 23 метра Калоян Тодоров отбеляза куриозен гол. Халфът би в центъра на вратата, пазена от Рашков, който не успя да хване кълбото и то се отзова в мрежата зад него за 1:1.

Малко след това Рашков се реабилитира, отразявайки остър изстрел към вратата си. Павликенчани опитаха натиск в заключителните минути, но освен няколко мелета не стигнаха до нищо повече.

ОФК „Павликени“: Рашков, Додуров, Илиев, Шипкалиев, Славчев, Йорданов, Димитров, Бор. Иванов, Кушев, Чешмеджиев (63 Василев), Вълчев (74 Ил. Иванов).