5 четения

„Студентите“ почнаха пролетта с взет изпит в Малчика

„Ювентус“ – „Академик“ 1:2

С победа на трудния терен в Малчика се поздрави отборът на „Академик“ в неделя. Преди почивката и двата отбора се опитваха да стигнат до вратата на съперника с хубави атаки, но рядко им се отдаваше.

Втората част тръгна отлично за свищовлии, които в 54-тата минута откриха резултата. Директно от пряк свободен удар Ивайло Дангуров завъртя топката и тя се оплете в мрежата на домакините за 0:1. След още пет минути обаче младият вратар на гостите Тодор Ценов не успя да задържи топката във въздуха и Светлин Стоянов с глава вкара за 1:1.

Подготвени добре физически, „студентите“ продължиха да налагат темпо, което не бе по вкуса на тима от Малчика и след няколко добри скоростни атаки се стигна до победния гол. Дангуров проби по фланга, центрира и Лило Маринов от въздуха със странична ножица опъна мрежата на съперника за 1:2.

„Най-важното е, че нямаме контузени играчи. Доволен съм от представянето, въпреки лошия терен момчетата се опитваха да играят футбол. Разбира се, имаме още много неща да усъвършенстваме, но победата е важна за самочувствието, тъй като ние сме най-младият отбор в групата“, коментира старши треньорът на „Академик“ Евгени Маринов.

„Академик“: Ценов, Димитров, Петров, Ангелов, Трайков, Ст. Иванов (70 Илиев), Пендов, Кр. Иванов, Колев, Маринов, Дангуров