7 четения

Атанас Атанасов е първият победител във веригата турнири на ШК „Асеневци“

244-ма състезатели се включиха в четирите шахматни турнира, организирани от ШК „Асеневци“ в рамките на четири месеца. „Шахматно царство“ събра 59 участници, „Снежна царица“ – 63, „Коледна звезда“ – 58, и „Баба Марта“ – 64 ученици. От четирите турнира бяха излъчени трите най- добри представяния на всеки млад шахматист и се оформи генерално класиране за цялата верига.

Генерален победител стана Атанас Атанасов, който спечели първите два турнира. Втори и трети се наредиха Александър Узунов от ОУ „Бачо Киро“ и Виктор Кирчев от СУ „Вела Благоева“. На четвърто, пето и шесто място се подредиха Берк Ружди, Димитър Марков и Александра Хаджиева.

От генералното класиране бе излъчен и победител при децата, започнали тренировки през тази учебна година. В крайна сметка надделя Виктор Вергилов от ОУ „Бачо Киро“ пред Денислав Христов от Павликени, Николай Иванов от ОУ „Бачо Киро“. Призьорите бяха наградени с медали и шахматни комплекти.

От 31 март до 2 април ШК „Асеневци“ организира детски турнир „Търновско царство“ с награден фонд 1500 лв., където ще участват деца от цялата страна.