martineli

martineli

Хандбалистките на „Етър-64“ играха финал на турнир в Косово

До финала на международния турнир в град Гякова достигнаха хандбалистките на „Етър- 64“. Както „Борба“ писа, веднага след спечелването на Купата на България, шампионките отпътуваха за Косово, където участват в силен международен турнир.

На полуфинала във вторник възпитаничките на Йонка Генчева срещнаха местния „Истогу“ и се наложиха с 25:22, до почивката 10:7.

Най-резултатна в мача бе Данислава Петрова с 10 гола, капитанът Даниела Коцева има 5, Мария Йорданова 4, Кристияна Караманлиева 3, Ангелина Симеонова 2 и Станислава Динева 1.

В другия мач домакините от „Шкипонджа“ (Косово) победиха ХК „Никшич“ (Черна гора). Така вчера етърки срещнаха на финала „Шкипонджа“.

„В Косово сме без опитните Силвана Савич, Деница Иванова и Соня Богданова, които получиха почивка. Мачовете са важни, за да видим в игрова обстановка останалите момичета. Предоставени са ни отлични условия“, съобщи по телефона президентът на клуба Атанас Атанасов.