50 четения

Трибойците стартираха в Горна Оряховица, шест медала за региона

85 състезатели от 18 клуба участваха в първия кръг от Държавното първенство по силов трибой, на което бе домакин спортна зала „Никола Петров” в Горна Оряховица. Домакините „Локомотив Олимп” се представиха с 6-има трибойци. В категория до 74 килограма при мъжете Ненко Ламбов е втори в комплексното класиране. Иван Николов спечели второ място в едно от движенията – вдигане от лег, а в крайното подреждане е четвърти. Съотборникът им Тодор Атанасов взе бронзов медал в категория до 83 кг при младежите. Президентът на клуба Петър Балабанов вдигна най-голямата тежест по време на състезанието, справяйки се успешно с 360 кг от клек. Това обаче не беше достатъчно за златото в комплексното класиране при 120-килограма и Балабанов остана втори след Павлин Петров от „Олимпия” (Морава). Шефът на локомотивци обаче спечели златото в същата категория при ветераните.

Двама тежкоатлети от клуб „Олимпия“ (Морава) станаха победители в своите категории. Борислав Борисов взе златните медали в категория до 83 килограма, като записа 310 кг на клек, 227 кг на лег и 300 кг на мъртва тяга и е първи с трибой от 837 кг. Шампионът изпревари с над 140 кг съотборника си в „Олимпия“ Пламен Тодоров, който е втори. В същата категория ветеранът Роберт Михайлов с лично тегло 82,9 кг постави ново върхово постижение – 322.5 кг на мъртва тяга. Павлин Петров донесе второ злато за „Олимпия“ в категория 120 кг.