77 четения

Соня Богданова е N 1 в родното първенство, Десислава Николова е най-добрият вратар

„Етър-64” – „Шумен-98” 26:17 (14:6)

Хандбалистките на „Етър-64” записаха резонна победа в последния кръг от редовния сезон на „А” група. В събота, ден след завръщането от Косово, великотърновки просто „узакониха протокола“ срещу гостенките от Шумен. Старши треньорът Йонка Генчева даде почивка на Коцева, Савич и Богданова, която лекува травма, рано започна и със смените в мача.

Още до почивката младите надежди на домакините дръпнаха с осем гола- 14:6, а след нея запазиха темпото и стигнаха с лекото до окончателното 26:17.

Най-точни бяха Деница Иванова с 6 гола, Мария Йорданова и Стилияна Динева с по пет. Вече са ясни първите три отбора, които продължават във финалната четворка за титлата – „Бъки”, ХК „Свиленград” и „Етър-64”, а последният ще стане ясен от мача „Ники спорт” – ХК „Поморие”, които преди него са с равни точки. Четирите финалиста започват да играят отново всеки срещу всеки, без да се зачитат резултатите досега. В първия си мач на 18 март (неделя) етърки ще гостуват на „Бъки” в Габрово.

Междувременно федерацията организира традиционното си награждаване на най-добрите в родния хандбал за 2016 г. Йонка Генчева бе отличена с плакет за изключителен принос в развитието на българския хандбал. Соня Богданова взе статуетката за най-добър състезател в първенството, а Десислава Николова бе отличена за най-добър вратар.

„Етър-64”: Николова, Караманлиева 1, Симеонова 2, Иванова 6, Петрова 4, Йорданова 5, Кръстева (Стефанова, Динева 5, Маринова 2).