10 четения

„Локомотив“ – „Лудогорец“ 0:5

Сериозните кадрови проблеми в отбраната на „Локомотив“ за срещата с „Лудогорец“ дадоха своето отражение върху крайния изход на двубоя, което в цифрово отношение бе 0:5. Отсъствието на Амброуз и Керчев и принудителната смяна на Кавдански превърнаха защитата на домакините в открита рана. Естествено, разликата в класите на футболистите също даде своето отражение и разградчани надбягаха, надиграха и победиха убедително „железничарите“.

Още в 7-мата минута Марселиньо изведе гостите напред, като след корнер бе оставен непокрит и отблизо би точно за 0:1.

120 секунди по-късно Кешеру стреля опасно, но за късмет на локомотивци в аут.

В 35-ата минута удар на Вандерсон бе спасен от Банков. Последвало двойно подаване между Марселиньо и Вандерсон пък завърши с опасен изстрел, преминал над гредата.

В 43-тата минута Банков трябваше да се намесва отново, за да опази вратата си след удар на Марселиньо. Домакините имаха шанс в ответната атака, довела до меле пред Стоянов, но шутът на Цонков бе твърде слаб.

Четири минути след началото на втората част Козмин Моци напредна по фланга и намери Кешеру, който покачи на 0:2.

В 54-тата минута опасен удар на Марселиньо от фаул бе изваден в корнер за „Лудогорец”. Малко по-късно отново той обстрелва вратата на „Локомотив”, но Банков се намеси блестящо и спаси.

При следваща атака Марселиньо все пак успя да изпрати топката в мрежата на горнооряхавчни, но след сигнал за засада и гол не бе зачетен.

В отговор слаб шут на Желев бе париран без проблеми от Владо Стоянов, а от пряк свободен удар Бен Отмен би над напречната греда.

Превъзходството на „орлите” все пак се материализира с трети гол в 80-ата минута, дело на Вандерсон, като останаха съмнения за засада.

Вратарят на домакините Николай Банков спаси отбора си от още по-голям разгром при поредната атака на „Лудогорец”. Марселиньо бе изведен сам срещу него, но той се отличи с невероятно спасяване.

„Лудогорец” продължи да натиска и логично стигна до четвърти гол в 86-ата минута, отбелязан от Кешеру. В самия край на мача румънецът затвърди добрата си игра, оформяйки хеттрик с пето попадение за отбора си.

„Лудогорец“ е с класа над останалите отбори у нас и на този етап ние няма как да му бъдем конкуренти. Оптимист съм за следващите мачове, ще се борим със зъби и нокти докрай. Имаме някакъв потенциал, но на моменти грешим много, най-вече вследствие на психологическата ни обремененост”, коментира Милчо Сирмов, временно изпълняващ длъжността старши треньор на горнооряховчани.

„Локомотив”: Банков, Желев, Кавдански (45 Л. Генчев), Цонков, Фиданин, Юлис, Христов, Джоман, Кифуети (45 Бен Отман), Н’Донгала, Муса (80 Узунов).

Един коментар за “„Железничарите“ паднаха лошо на собствен терен, Николай Банков спаси отбора от по-тежък разгром

• 14.03.2017 в 15:10