4 четения

Лило Маринов и Кристиян Иванов бележат за „студентите“

„Академик“ – „Първа атомна“ 2:0

Втора поредна пролетна победа записа подмладеният тим на „Академик“. В неделя свищовлии пречупиха коравите козлодуйци с 2:0. Домакините владееха повече топката, контролираха играта и нападаха почти до самия край на срещата.

„Горд съм със старанието и желанието за игра на момчетата. Смятам, че вече сме едно цяло, добре работещ екип. Ние сме най-младият отбор в групата и тепърва ще подобряваме още нещата“, коментира старши треньорът на „студентите“ Евгени Маринов.

В 24-тата минута захождане по фланга завърши с пас към Лило Маринов, който от движение опъна мрежата на „Първа атомна“ за 1:0.

През първата част домакините имаха още няколко интересни комбинации, завършили с изстрели, а гостите се задоволиха да търсят изравняване предимно с далечни удари и при статични положения.

Второто попадение падна в 67-мата минута, в която Стефан Трайков центрира от фал, вратарят на козлодуйци не успя да отбие топката и Кристиян Иванов покачи на 2:0.