5 четения

Пет гола си вкараха съперниците в Козаревец

„Спортист“ – „Победа“ 3:2

Срещата в Козаревец започна с натиск на домакините, като възможности за гол се откриха пред Мирослав Сотиров, Валентин Парашкевов и Иван Щараков. В крайна сметка натискът им даде резултат и Иван Щараков с плътен удар успя да преодолее стража на гостите от Кесарево за 1:0. Малко по-късно Петко Димитров се откъсна сам и бе фаулиран от стража на домакините Станимир Антонов. От последвалата дузпа Владимир Нейков възстанови равенството – 1:1. В края на първата част с много красив удар под гредата Валентин Парашкевов отново изведе домакините напред за 2:1. Втората част отново тръгна с натиск на „спортистите“ и те логично поведоха с 3:1 след точно реализиран наказателен удар от Валентин Парашкевов. Минути преди края на срещата гостите от Кесарево върнаха едно попадение. След центриране от корнер Иво Нейков засече топката, вратарят Антонов спаси, но при добавката Нейков не сгреши, за да оформи крайното 3:2 в полза на домакините от Козаревец.