7 четения

Християн Кожухаров скъса „студентите“ в Габрово

„Янтра“(Габрово) – „Академик“ 3:1

Първа загуба през пролетния полусезон на Северозападната Трета лига претъпя тимът на „Академик“. Свищовлии загубиха гостуването в Габрово с 3:1 предимно заради собствени грешки. Християн Кожухаров проби отляво отбраната на гостите в 7-мата минута и центрира към Мирослав Косев, който от въздуха вкара за 1:0. Това беше и единственото попадение през първата част. „Академик“ бе близо до изравняване в 35-ата минута, но късметът покри домакините и топката се отби в страничния стълб на вратата след удар отблизо на Стефан Гинчев.

Ключов момент в мача бе пропускът на Стефан Иванов, който от непосредствена близост не улучи празната врата на габровци. В 65-ата минута Константин Йорданов открадна топката от краката на Кристиян Иванов в центъра на терена и изведе Кожухаров сам срещу вратаря, а за капитана на домакините не беше проблем да реализира за 2:0.

„Академик“ все пак стигна до гол и той падна в 73-тата минута след страхотен удар на Стефан Гинчев, който заби топката неспасяемо в горния ляв ъгъл на вратата за 2:1. Само пет минути по-късно обаче габровският тим наказа още една груба грешка на гостите, този път на капитана Стефан Трайков, и отново чрез Християн Кожухаров си осигури победата в мача – 3:1.