martineli

martineli

„Виолетовите“ не намериха себе си в Поморие, пропуски и грешки доведоха до загубата

ОФК „Поморие“ – „Етър ВТ“ 2:0

Погрешна стъпка на морския бряг направи отборът на „Етър В. Търново“. В понеделник „виолетовите“ се подхлъзнаха на изкуствения терен в Поморие и загубиха с 2:0 от домакините, непознали успеха в три поредни кръга до момента.

Срещата тръгна с висока преса на гостите, които парираха опитите на домакините да изнасят топката дълбоко в тяхната половина.

Първата интересна ситуация дойде още във 2-рата минута, когато Йордан Апостолов даде добър диагонален пас към Иван Стоянов, който веднага намери в наказателното поле Стефан Неделчев, но младият нападател стреля право в ръцете на Димитър Тодоров. Последва продължителна битка между двете наказателни полета, разнообразена само от статични положения. При тях обаче се видя нестабилност в отбраната пред Акалски и в 31-вата минута играчите от Поморие бяха много близо до първия гол в срещата. Живко Хаджиев засече с глава центриране от пряк свободен удар, но кълбото мина на сантиметри от целта. В 38-мата минута Чавдар Ивайлов изведе Иван Стоянов очи в очи с вратаря ва домакините, но атакуващият футболист си поведе лошо топката и не съумя да преодолее Тодоров. Малко по-късно Христо Лемперски с глава игра преди всички при центриране от фал, но Акалски изби в корнер.

В последните секунди на първата част Митко Плахов игра безсмислено с ръка и реферът Николай Йорданов отсъди дузпа. От бялата точка Лемперски бе безпогрешен и 1:0.

Второто полувреме тръгна с по-активни действия на великотърновци, но нападателите на „виолетовите“ не успяха да създадат чисто голово положение. В 54-тата минута Иван Стоянов отново се откъсна, но би в аут, а в 68-мата Чавдар Ивайлов стреля много добре от пряк свободен удар, но стражът на поморийци се намеси великолепно и успя да запази аванса на тима от един гол.

В търсене на обрат Станислав Генчев пусна в игра тримата си опитни нападатели Тишо Кънев, Тодор Колев и Иван Петков, но сгъстената отбрана на домакините не се пропука.

Точно обратното. В 84-тата минута етърци сгрешиха при изнасяне на топката, Кирил Георгиев намери Иван Колев, който подаде на Милен Танев на празна врата и последния направи резултата 2:0.

„Съжалявам много, изключително важен мач беше, разочарован съм, но животът продължава. Ще си вземем поука. Хубавото за нас е, че ще останем първи за паузата“, коментира Станислав Генчев.

„Етър ВТ“: Кирил Акалски, Георги Кременлиев, Михаил Минков, Иван Скерлев, Димо Атанасов, Йордан Апостолов (62 Тихомир Кънев), Иван Стоянов, Митко Плахов, Цветомир Тодоров, Чавдар Ивайлов (77 Иван Петков), Стефан Неделчев (72 Тодор Колев).