martineli

martineli

Стефан Трайков заби четири гола за победа на ветераните на „Етър“

Победа записаха футболистите на „Етър“ в зоналния полуфинал от първенството за ветерани. На стадиона в Севлиево великотърновци удариха ветераните от Априлци. Бронзовият медалист от САЩ94 Бончо Генчев пропусна да открие резултата от дузпа още в самото начало на срещата, като стреля в аут.

Добра атака на съперника завърши с попадение за 0:1, но в 15-ата минута Бончо Генчев засече пас на Калоян Илиев и изравни 1:1. До почивката „виолетовите“ господстваха на терена и забиха още три гола. Стефан Трайков се разписа след пас на Мирослав Иванов за 2:1. След това остана очи в очи с вратаря на Априлци Трайков покачи на 3:1, а за 4:1 прехвърли стража на противника и стигна до хеттрик.

През втората част Трайков вкара още веднъж и приключи двубоя с актив от четири гола. Любопитно е, че след почивката в игра за великотърновци бе 70-годишният голмайстор N 1 на „Етър“ Димитър Цеков.

След мача по традиция ветераните поляха успеха в механа „Хаджи Мичо“ с подкрепата на фирмите „Валда“ и „Алекс ОК“.

„Етър“: Петко Ганчев, Стефан Николов, Калоян Илиев, Марин Стефанов, Станимир Палев, Георги Стойчев, Пламен Иванов, Стефан Ангелов, Стефан Трайков, Бончо Генчев, Мирослав Иванов (Стефан Атанасов, Веселин Геновски, Димитър Цеков).