7 четения

Тръмбешчани започнаха добре, но дотам…

„Янтра“ (П. Тр.) – „Бдин“ 1:4

Със загуба стартираха пролетния полусезон юношите старша възраст на „Янтра“ (П. Тръмбеш) от „Бдин“ (Видин). Домакините започнаха мача отлично, като още във 2-рата минута Емилиян Ангелов откри резултата с красив удар по диагонала. Малко по-късно Ангелов можеше да падне и да заработи дузпа за тима си, но предпочете да играе докрай. Гостите живнаха в 12-ата минута, когато след ъглов удар Тони Цветков изравни с глава за 1:1. Голмайсторът на групата изригна отново само след 120 секунди, като покачи на 1:2, получавайки пас от фланга.

Този резултат се запази до почивката, а след нея видинчани забиха още две попадения. Първо Тони Цветкав стигна до хеттрик в 57-мата минута, като вкара с глава след корнер за 1:3. Четвъртото попадение на бдинци дойде след негова асистенция при непряк свободен удар и точен изстрел на Кристиян Коцов през стената.

До края тръмбешчани опитаха да паднат по-почетно, но шутът от движение на Саид Саидов прати топката в страничния стълб.