10 четения

„Виолетовите” удариха столичните „железничари“ в изпълнен със заряд мач

„Етър ВТ“ – „Локомотив“ 3:1

Първо поражение през пролетния полусезон на столичния „Локомотив“ нанесоха в събота футболистите на „Етър ВТ“. Гостите играха здраво и показаха, че неслучайно имаха четири победи и едно реми със „Септември“ в досегашните пет кръга.

На стадион „Ивайло” пред повече от 1000 зрители обаче трябваше да преклонят глава. Съперниците поднесоха на публиката изпълнен със заряд двубой, в който независимо от развоя интригата се запази до последния съдийски сигнал.

Цветомир Тодоров отправи първия опасен удар, спасен от вратаря на гостите още в началото на мача. Те отговориха с изстрел на Илия Димитров над напречната греда. Последва период на поделено надмощие, през който битката бе между двете наказателни полета.

В 37-;ата минута Цветомир Тодоров тръгна от своята половина на терена, напредна по десния фланг и стреля по диагонала за 1:0. Те отвърнаха с удар на Александров и добро спасяване на Акалски.

Втората част тръгна отлично за домакините. В 52-рата минута Стоянов центрира отляво, Джихат Кямил стреля, а отбитата от вратаря топка бе довкарана от Симеон Иванов за 2:0. Последваха изстрели на Димо Атанасов в аут, а за „железничарите” шут на Пеев бе отразен, а Никола Иванов отдалеч прати топката до гредата.

В 68-мата минута Иван Стоянов бе съборен в наказателното поле на столичани, след което сам реализира отсъдената дузпа за 3:0. Малко след това негово центриране от корнер позволи на Станислав Генчев да бие от въздуха, но бранител на голлинията пое удара.

Независимо от аванса на „виолетовите“ „Локомотив” също продължи да атакува и Емил Виячки с глава намали на 1:3. Седем минути преди края реферът Неделчо Гаджалов показа втори жълт и съответно червен картон на Димо Атанасов и се наложи на домакините да доиграят срещата в намален състав.

Веднага след нея от ръководството на клуба разпространиха декларация до медиите, в която се казва: „Съдията не показа картон само на лекаря на отбора ни. С нееднаквия си критерий той бе поредният рефер, който се опитва да спре отбора ни. Същото бе и в мачовете със „Септември” и „Поморие” – дузпа срещу „Етър” в полза на „Септември” за нарушение извън наказателното поле, дузпа за „Поморие” срещу „Етър” за игра с ръка пак извън наказателното поле… Това се превръща в тенденция срещу „виолетовите”. Кога ще има наказан съдия?”.

В съботния двубой Неделчо Гаджалов показа пет картона за „виолетовите”, от които един червен на Димо Атанасов и един жълт на играч на гостите.

„Етър ВТ”: Акалски, Кременлиев, Скерлев, Ташев (80 Петков), С. Иванов, Кямил, Ст. Генчев, Тодоров (75 Плахов), Стоянов, Атанасов, Неделчев (54 Кънев).