6 четения

Младите етърци убедителни във Видин

„Бдин 1923“ – „Етър ВТ“ 0:4

Победа с 0:4 записаха футболистите на „Етър ВТ”, родени 2002 година, при гостуването на „Бдин 1923“ във Видин.

„Направихме добър мач, като можехме да отбележим още голове. Христо Кънчев откри резултата в 20-ата минута, а през втората част вкарахме още три попадения. Владимир Владимиров покачи на 0:2, а Десислав Пеев вдигна на 0:3 след центриране отдясно. За 0:4 отново точен бе Владимир Владимиров“, разказа старши треньорът на великотърновци Марин Стефанов.

До момента възпитаниците му нямат загуба през сезона, записали са 6 победи и 3 равенства, вкарали са 28 гола и са допуснали само един. В класирането „виолетовите“ са втори на точка зад „Ботев” (Враца), но и с мач по-малко. В следващия кръг на 6 април врачани почиват, докато „Етър ВТ” приема четвъртия ПОФК „Монтана” и при успех ще си върне първото място.

Първите три отбора в крайното класиране на зоната ще се класират в директните елиминации за шампионската титла на страната.

Останалите резултати от кръга: „Литекс“ – „Спартак Плевен“ 2:0, „Ботев” (Враца) – „Янтра 1919“ (Габрово) 9:1 и ПОФК „Монтана” – „Янтра“ (Габрово) 5:1.