19 четения

Момчетата на Ангел Ангелов стартираха пролетта с важен успех

„Изгрев 93“ – „Локомотив“ 2:1

В мач, белязан с осем жълти картона, лидерът в класирането при юношите старша възраст „Изгрев 93“ успя да пречупи с 2:1 подгласника си „Локомотив“. Срещата бе много оспорвана, независимо че домакините поведоха в резултата още в 3-тата минута. На стадиона в Царевец точен от наказателен удар бе Александър Миланов.

Гостите от Горна Оряховица отвърнаха бързо на удара и в 16-ата минута Георги Маминов възстанови равенството в разбъркване – 1:1.

Малко преди да изтече първата част Йоаким Ченков вкара за 2:1. През втората част голови положения имаше и пред двете врати, като в самия край на мача горнооряховчани пропуснаха на празна врата да стигнат до точката.

С успеха момчетата на треньора Ангел Ангелов дръпнаха с девет точки на върха в класирането пред втория „Бдин“ (Видин) и вече имат 24 точки. Локомотивци са трети с 14 т., а отборът на „Етър ВТ“ е шести със 7 т.

Останалите резултати от кръга: „Янтра“ (П. Тр.) – „Бдин“ 1:4, „Етър ВТ“ – „Първа атомна“ 5:0, „Спартак – Плевен“ – „Чардафон“ (Габрово) 0:0.