Радослав Димитров първи на мемориала „Александър Хаджипетров“

Радослав Димитров спечели ІХ мемориал „Александър Хаджипетров“ в Бургас. За втора поредна година шахматното събитие се проведе в две турнирни групи.

В турнир „А“, участваха шахматисти с индивидуален международен шахматен рейтинг равен и по-малък от 2199 т. Турнир „Б“ бе открит за всички желаещи.

Контролата за игра бе по 60 минути на състезател за цялата партия с добавени по 30 секунди на всеки ход.

В турнир „Б“ участваха 8 шахматисти, които играха в 5 кръга по швейцарската система. Победител с 4,5 точки от 5 възможни еднолично стана великотърновецът Радослав Димитров, записвайки 4 победи и 1 реми.

На второ място след него с 3,5 точки е победителят в кръговия „А“ турнир през 2016 година Вячеслав Тиличеев. Трета е държавната шампионка за жени през 2017 година Нургюл Салимова с 3 точки.