6 четения

„Виолетовите“ приемат втория тим на „Лудогорец“ на 10 април, Атанасов и Кременлиев са аут заради наказания

Двама състезатели на „Етър ВТ“ ще пропуснат предстоящото домакинство на втория отбор на „Лудогорец“. Халфът Димо Атанасов и защитникът Георги Кременлиев са наказани за по една среша. Глобите им са съответно 75 и 375 лева. Атанасов е санкциониран заради червения картон в мача със столичния „Локомотив“, а Кременлиев за натрупани жълти картони.

За хвърлени предмети от агитката им на стадион „Ивайло“ столичните „железничари“ ще платят 250 лева, 75 лв. е санкцията им за нерегламентирано използване на димки. Толкова е глобата и на „Етър ВТ“ за използване на димки.

Двубоят на „виолетовите“ с разградчани е в понеделник от 17:00 часа. Това стана ясно от оповестената от Спортно-техническата комисия на БФС програма за следващия 23-ти кръг на Втора лига. Почти всички други мачове от кръга освен предвидения за телевизионно излъчване „Локомотив“ (София)– „Ботев“ (Враца) са в събота и неделя.

От БФС не обявиха програмата за следващите кръгове и остава неясно кога е следващото гостуване на „виолетовите“ на „Ботев“ във Враца, което ще е около Великден. От футболната централа обаче обявиха, че чакат тегленето на жребия за полуфиналите на турнира за Националната купа на България, който ще се проведе на 7 април, и едва после ще обявят програмата за следващите кръгове на Първа и Втора лига.

Междувременно отборите на „Етър ВТ“ на Футбол 7 и Футбол 9 записаха убедителни победи в зоналното първенство. Набор 2005 година под ръководството на треньора Стефан Ангелов отнесе с 15:0 състава на „Чардафон“ на Футбол 9.

През вторите 30 минути паднаха още осем попадения, като етърци минаха и границата от 100 отбелязани гола. С хеттрик в мача се отличиха Костадин Белалиев и Захари Атанасов.

На Футбол 7 момчетата на Стефан Николов, родени 2006 година, бяха не по-малко убедителни срещу „Чардафон“ и постигнаха също двуцифрена победа – 10:0. Деян Марков откри резултата, а до края на първата част Павел Иванов покачи на 2:0. През втората част дойдоха минутите на Християн Атанасов, който наниза три поредни гола за хеттрика си и доведе нещата до 5:0. Велизар Вълчев, Кристиян Йорданов и Калоян Анев покачиха на 8:0, а последните две попадения за двуцифрената победа добави Павел Иванов, който също стигна до хеттрик.

Вторите отбори на „Етър ВТ“, играещи под името „Алекс ОК“, които с година по-малки играчи, гостуваха на „Локомотив“ (Дряново). На Футбол 9 „виолетовите“ паднаха с 6:1, а на Футбол 7 победиха с 2:1.