5 четения

В Царевец опитът надделя над младостта

„Изгрев 93“ – „Левски“ (Стр.) 2:3

В изключително оспорван мач отборът на Стражица измъкна трите точки в Царевец. Разликата в опита бе на страната на гостите, които успяха да излъжат младите надежди на домакините, даващи обаче сериозна заявка за добро футболно бъдеще. Николай Михалев изведе „Изгрев“ напред с точен удар още в 8-мата минута, а в 38-мата пропусна да удвои преднината на тима си. В края на полувремето Атанас Евтимов изравни от наказателен удар и остави развръзката за втората част.

Още в 49-ата минута бързият Борислав Иванов получи перфектен извеждащ пас и вкара за 1:2. В отговор домакините вдигнаха оборотите и с красив гол Ивайло Атанасов възстанови равенството – 2:2. В 62-рата минута отново Борислав Иванов се измъкна и би точно за 2:3. До края вреше и кипеше на терена, но ново попадение не падна.