8 четения

Еленчани се завърнаха в своя обновен дом, късен гол реши мача

„Чумерна“ – „Лозен 2006“ 1:2

На обновения си стадион в Елена се завърна отборът на „Чумерна“. Теренът е оборудван и с автоматизирана поливна система на затревената площ. В съседство има помощно игрище, което се използва за тренировки. Модерният спортен комплекс освен изцяло обновения стадион включва комбинирано игрище за волейбол и баскетбол, тенис на корт, зала по борба с парна баня, лекоатлетическа писта, изцяло обновени съблекални и помещения за състезатели и помощен персонал. До спортния комплекс се намира обновена детска площадка за игри и забавления за най-малките. Домакините обаче не успяха да зарадват привържениците си с победа и трябваше да преглътнат загуба от сухиндолци. Калин Христов направи първия пропуск в мача, но съотборникът му Атанас Ингилизев бе точен в 35-ата минута и 0:1 в полза на „Лозен 2006“.

Натискът на „Чумерна“ след почивката даде резултат и в 60-ата минута младокът Боян Борисов бе точен за 1:1. Десетина минути по-късно вратарят на гостите Ивелин Бонев спаси удар на Петър Димитров.

60 секунди преди да изтече редовното време, Петър Антонов задържа с ръце съперник в наказателното поле и реферът отсъди дузпа, превърната в гол от Мартин Йорданов за 1:2.

Еленчани опитаха да изравнят с щурм, но при контра на сухиндолци само своевременната намеса на вратаря Петко Ганчев ги спаси от трети гол в мрежата им. В добавеното време за втори жълт картон бе отстранен от игра Виктор Георгиев.