8 четения

Павликенското дерби предложи хубав футбол

„Спортист“ – „Светкавица“ 1:2

По-опитният тим на гостите от Михалци спечели павликенското футболно дерби. Домакините от Върбовка започнаха добре и в 20-ата минута поведоха в резултата. Николай Атанасов преодоля двама съперници и стреля за 1:0. В отговор комбинация между Николай Боянов и Петър Рачев завърши с изстрел в гредата, след който Галин Кирчев изравни в 25-ата минута – 1:1.

Шанс да даде аванс на „Спортист“ пропусна Иван Иванов, който, останал сам срещу стража на гостите, би в аут.

Голмайсторът на „Светкавица“ Петър Рачев обаче бе точен в 56-ата минута, когато след неуспешен опит за изкуствена засада бе изпуснат и отбеляза за 1:2.

В герой за Върбовка можеше да се превърне Николай Атанасов, ако в 83-ата минута от удобна позиция беше стрелял точно, а не над вратата. Много добра организация съпътстваше провеждането на срещата.