10 четения

Обновеният тим на „виолетовите“ скочи здраво на лидера в класирането

„Изгрев 93“ – „Етър ВТ“ 1:0

При много добри условия и почти пълни трибуни се изигра срещата на стадиона в Царевец. Домакините предложиха добре подготвен терен, хубави съблекални и организация на ниво за сблъсъка с „виолетовите“. Гостите от Велико Търново пък демонстрираха съвсем различно лице от есенното. Макар и преобладаващо в състава по- малки с година-две, момчетата на Емил Георгиев показаха дух и желание за игра, поддържаха високо темпо срещу най-успешния тим в групата и можеха да му вземат първа точка през сезона.

Ивайло Атанасов от състава на „Изгрев 93“ отправи първия опасен удар в срещата, като по диагонала нацели страничния стълб на бранената от великотърновци врата. Пак той разтърси напречната греда след корнер в 27-ата минута. Секунди преди това вратарят на гостите Добромир Добрев спаси шут на Момчил Тодоров.

В отговор Тони Маречков разцепи отбраната на домакините, но изстрелът му мина встрани от целта. В 41-ата минута защитата на етърци не реагира адекватно срещу Александър Миланов, който проби през центъра и вкара край Добрев за 1:0.

Втората част предложи още по-агресивен футбол. Кольо Станев шутира край вратата на домакините в 60-ата минута, от тяхна страна пък Ивайло Атанасов принуди Добрев да спасява. Последваха остри влизания и към двете врати, като за етърци Бранислав Ботев и Тони Маречков пропуснаха чудесни възможности за изравняване, а за „Изгрев 93“ шанс да затвори мача имаше Миланов.

Останалите резултати от кръга: „Локомотив“ /Г. Оряховица/ – „Спартак“ /Плевен/ 2:2, „Чардафон“ /Габрово/ – „Янтра“ /П. Тр./ 1:1, „Бдин 1923“ – „Янтра“ /Габрово/ 5:1.