7 четения

Ветераните на „Етър“ останаха на крачка от финалната четворка

Отборът на „Манастирище 2000” отново спря ветераните на „Етър“ в държавното първенство. Тимът от врачанското село надигра с 8:4 великотърновци в зоновия финал от държавното първенство за ветерани, игран на градския стадион в Ловеч.

За „Манастирище 2002“ играха по-млади, добре познати футболисти, които поведоха в резултата още във 2-рата минута. Точен с глава бе бившият играч на „Славия“ Илия Илиев, който се разписа общо пет пъти. В отговор за „виолетовите“ Бончо Генчев стреля до левия стълб, а вратарят Петко Ганчев спаси изстрел на излезлия сам срещу него Илиев. В 17-ата минута след разбъркване Илиев покачи на 2:0.

180 секунди по-късно след центриране на Стефан Николов отдясно бронзовият медалист от САЩ-94 Бончо Генчев показа красива странична ножица, с която намали на 2:1. Последва пропуск на Мирослав Иванов, откъснал се очи в очи срещу вратаря на съперника. Отново Илия Илиев с удар от въздуха направи 3:1, а след половин час игра Илиян Киряков вдигна на Пламен Костадинов, който с глава вкара за 3:2. „Етър” натисна и след ново центриране на Киряков настана меле пред вратата, при което по чудо не падна изравнителен гол. Нов удар на Илия Илиев в левия ъгъл доведе до 4:2, а в 39-ата минута Калоян Илиев бе съборен в пеналта и последва дузпа, реализирана от Мирослав Иванов за 4:3.

В началото на втората част Илия Илиев вдигна на 5:3 независимо от претенциите на великотърновци за нарушение. Десислав Русев с далечен удар вкара шести гол, а в 62-рата минута Стефан Трайков изведе Бончо Генчев и той намали на 6:4. После силите на „виолетовите” се поизчерпаха, а десет минути преди края в игра на мястото на Трайков влезе 70-годишният ветеран Димитър Цеков.

Често оспорващите съдийските решения съперници в края добавиха нови два гола за крайното 8:4 и продължават във финалната четворка на шампионата.

„Етър”: Петко Ганчев, Стефан Николов, Станимир Палев, Пламен Костадинов, Георги Стойчев, Калоян Илиев, Стефан Ангелов, Илиян Киряков, Мирослав Иванов, Стефан Трайков, Бончо Генчев (Красимир Марков, Марин Стефанов, Сашо Христов, Ивелин Драшков, Димитър Цеков).