8 четения

Кушев и Димитров вкараха за първата пролетна победа

ОФК „Трявна“ – ОФК „Павликени“ 1:2

Първа пролетна победа записа в неделя обновеният павликенски тим. Възпитаниците на Милен Петков спечелиха с 1:2 гостуването в Трявна. В 17-ата минута домакините поведоха с 1:0, след като Йордан Иванов се възползва от недобре изчистена топка от гостуващия състав.

Голмайсторът на павликенчани Димитър Кушев изравни резултата от наказателен удар в 34-тата минута. Дузпата бе отсъдена за нарушение на тревненския вратар срещу Калоян Киров. Добри контри на гостите можеха да доведат до пълен обрат, но пробивите на Кушев и Димитров бяха спрени с нарушения около пеналта.

През втората част мачът стана двуостър, като павликенчани овладяха средата на терена, а домакините разчитаха на дълги извеждащи подавания. Три минути пред да изтече редовното време, Чешмеджиев намери Димитър Димитров начисто и той вкара за 1:2.

„Важна победа за нас. Играем добре, но досега все не успявахме да постигнем краен успех. Мачът бе изпъстрен с единоборства, радвам се, че момчетата се справиха“, коментира Милен Петков – старши треньор на ОФК „Павликени“.