7 четения

Свищовлии паднаха при дебюта на новия треньор

„Бдин“ – „Академик“ 4:0

„Бдин“ (Видин) победи „Академик“ (Свищов) с 4:0 в мач от XXI кръг на Северозападната Трета лига. Мачът бе дебютен за новия треньор на домакините Борислав Борисов. Любопитно е, че той години наред водеше „студентите“, с които е печелил промоция за „Б“ група.

Александър Соколов откри резултата на стадиона във Видин в 7-мата минута от дузпа, отсъдена за игра с ръка на бранител на гостите. Лъчезар Георгиев покачи на 2:0 в 26-ата минута, възползвайки се от грешка в отбраната на свищовлии. Страхотен шанс да направят мача оспорван имаха играчите на „Академик“, но ударът на Петър Петров по диагонала прати топката в гредата.

След почивката дойде времето на Цветан Цветанов, който с 2 попадения оформи крайния резултат, правейки си по този начин и подарък за имения ден. В 47-мата минута той преодоля трима бранители, преди да се разпише за 3:0. 21 минути по-късно Янек Кирилов шутира, а Цветанов подложи крак на топката и я отклони в мрежата за 4:0.