Еленчани с първи успех на обновения си стадион

„Чумерна“ – „Изгрев 93“ 3:1

С първа победа на обновения си стадион се поздравиха в неделя еленските футболисти. Двубоят с младия тим от Царевец обаче бе напълно равностоен и се реши в последните минути. През първата част гостите имаха две чисти голови възможности, но нападателите им не успяха да преодолеят опитния страж Петко Ганчев, останали очи в очи с него. В 50-ата минута все пак логичното се случи. Пас зад отбраната на домакините позволи на Александър Миланов да излезе на позиция и да стреля за 0:2. 120 секунди по- късно Иван Евтимов стреля между двама бранители на „Изгрев 93“ и заби топката в сглобката за 1:1.

Последва двуостра игра, в която свежият нападател на „Чумерна“ Адем Шабан надхитри младите защитници на гостите, заработвайки дузпи в 75-ата и 88-ата минута. И в двата случая с изпълнението им се нагърби Петър Антонов, който спечели двубоите с Калин Димитров, а с това и мача с 3:1.