6 четения

В Първомайци домакините надделяха, вече са първи

ФК „Първомайци“ – „Победа“ 3:1

В коректен мач отборът на ФК „Първомайци“ пречупи с 3:1 тима на „Победа“ (Кесарево) и се изравни по точки на върха в класирането с ФК „Долна Оряховица“. Двубоят тръгна коректно с набези и към двете врати, но първи ликуваха домакините. В 29-ата минута Цветелин Кушев бе оставен да стреля при контра и не сбърка за 1:0. След паузата между полувремената съперниците продължиха да играят открито и в 67-мата минута Кушев се разписа за втори път в мача, вкарвайки за 2:0. Никола Чалъков бе точен за 3:0 в 75-ата минута, но въпреки развоя гостите не се предадоха. Десетина минути преди края от дузпа, отсъдена за задържане в наказателното поле, Владимир Нейков намали на 1:3. В оставащото време момчетата от „Победа“ търсеха поне още едно попадение, но вратарят на домакините Стефан Монин не пусна топката зад гърба си.