48 четения

Петият пореден гол на Аристоте Фунду не стигна за победа на „железничарите“

„Локомотив” „Нефтохимик” 1:1

Горнооряховските „железничари“ не успяха да спечелят важния мач с „Нефтохимик” от втория кръг от плейофите в Първа лига. Двубоят бе директен сблъсък за измъкване от дъното на класирането.

Домакините не влязоха напълно концентрирани в мача и в 21-вата минута получиха гол. При контраатака Венцислав Христов засече успореден пас на голлинията и „Нефтохимик” поведе с 0:1.

Локомотивци отговориха с натиск и в 31-вата минута Фунду принуди вратаря на бургазлии да спасява Янко Георгиев. Пет минути по-късно обаче Аристоте Н’Донгала Фунду бе безкомпромисен, отбелязвайки петия си гол в последните четири мача на тима си за 1:1.

Второто полувреме започна с пропуск на Кифуети, който стреля от удобна позиция по диагонала.

Последваха силни минути за горнооряховчани, които изпълниха поредица от ъглови удари, а при една от атаките на тима Кифуети би в страничния стълб на вратата, пазена от Янко Георгиев.

Малко по-късно отново Кифуети беше на голова позиция след центриране на Бен Отман, но пропусна, пращайки топката с глава над гредата.

В добавеното време на срещата „железничарите“ можеха да получат и втори гол, но вратарят Банков отрази изстрел от пряк свободен удар.

„Има промяна, тя е положителна, но във всички играчи. Подчиняваме индивидуалностите в полза на колектива. Жалко, че не успяхме да победим“, коментира старши треньорът на „Локомотив” Александър Димитров.

В следващия кръг „железничарите” гостуват на „Пирин”.

„Локомотив”: Николай Банков, Милен Желев, Мартин Кавдански, Жан Амброуз, Юлис Обаме Ндонг, Игор Джоман, Карл Мадианга (57 В. Керчев), Мохамед Бен Отман, Аристоте Н’Донгала Фунду, Владислав Узунов (61 Софиен Муса), Рихави Кифуети.

Снимка: Пламен Иванов