С човек повече „виолетовите“ изпуснаха трите точки във Враца

„Ботев“ (Вр) – „Етър“ 3:3

Изключително драматични последни десетина минути белязаха гостуването на великотърновци във Враца. Подкрепяни от сериозна агитка, „виолетовите“ бяха много близо до победа на стадион „Христо Ботев“, но я изпуснаха буквално в последния миг. Преди почивката двата отбора си размениха по един гол, възползвайки се от грешки на отбраната на съперника.

Първият точен удар бе в 15-ата минута, когато Чаворски стреля с глава след корнер, но вратарят Акалски спокойно улови топката.

Две по-късно и гостите имаха добра възможност. Вратарят Христо Митов обаче се хвърли в краката на излизащия сам срещу него Иван Стоянов и улови топката.

Превърналият се впоследствие в герой за „Ботев“ Спас Георгиев вкара в 29-ата минута за 1:0 след щастлив рикошет в главата му.

Малко преди почивката късметът покри болярите. След изпълнение на корнер се заформи страхотно меле, но на два пъти изстрели на врачани бяха отбити от бранители във виолетово.

В 45-ата минута домакините сбъркаха, защитник не се намеси добре, топката попада в Стефан Неделчев, който възстанови равенството – 1:1.

Второто полувреме тръгна по-активно за гостите и след корнер Цецо Тодоров стреля над напречната греда.

В 67-мата минута „виолетовите“ имаха претенции за дузпа, но реферът Драгомир Драганов прецени, че няма нарушение.

Само 120 секунди по-късно обаче съдията показа втори жълт и червен картон за капитана на домакините Тодор Гочев и го изпрати предсрочно под душа.

Станислав Генчер веднага вкара в игра още един нападател – Иван Петков, заменил Мицаков.

В 84-тата минута Иван Стоянов центрира от ъглов удар и защитникът Иван Скерлев с глава се разписа за 1:2.

Веднага след подновяваването на играта опасен удар на резервата Янаки Смирнов бе изваден от Акалски в корнер. След изпълнението му Мариян Иванов с глава изравни – 2:2.

Веднага на терена се появи и Тодор Колев на мястото на Апостолов, а изстрел на Станислав Генчев в 90-ата минута бе избит от вратаря на врачани в корнер.

Изпълнението му доведе до разбъркване, в което Тодор Колев прехвърли топката към Иван Петков, който с глава я заби под гредата за 2:3.

И когато изглеждаше, че трите точки ще влязат в актива на „виолетовите“, при последното центриране на домакините Смирнов бе съборен в пеналта и реферът отсъди наказателен удар. От бялата точка Спас Георгиев бе безапелационен в 95-ата минута и 3:3.

„Мач с две различни полувремена. Първата част не беше добра за нас, не играхме така, както искам. Закономерно допуснахме гол. След почивката се мобилизирахме и играхме отлично. За съжаление, допуснахме елементарни грешки, които не подхождат на отбор с цел „А“ група“, коментира Станислав Генчев.

„Етър ВТ“: Акалски, Мицаков (76 Петков), Иванов, Скерлев, Атанасов, Апостолов (86 Колев), Ст. Генчев, Кямил, Тодоров, Стоянов, Неделчев (57 Кънев).