Три медала за боксьорките на „Локомотив“ от шампионата в Разград

Един сребърен и два бронзови медала спечели боксов клуб „Локомотив” в Държавния личен шампионат по бокс за жени и девойки в Разград. Държавното първенство се проведе в спортна зала „Лудогорец”, като в него участваха 140 състезателки от над 30 клуба от страната.

Василена Цветанова завоюва сребро в категория до 54 килограма. Боксьорката на „Локомотив” победи на полуфинала с технически нокаут в първия рунд Дебора Кирилова от Търговище, а в спора за титлата отстъпи пред Добринка Георгиева от Хасково. Бронзови медалистки станаха Симона Росенова в категория 46 кг и Йоана Йорданова в категория 51 кг. Симона бе спряна на полуфинала от бъдещата шампионка Мелек Закифова от Русе. Йоана отказа в първия рунд Дария Попова от „Нео“, но на полуфинала отстъпи пред Силвия Тодорова от Сливен.

В категория до 60 килограма Ивелина Георгиева загуби от шампионката Андрея Василева от ЦСКА и се класира на пето място.