6 четения

„Голям шлем“ за Иван Сираков от купа „Великден“, куп медали за великотърновските ориентировачи

Горнооряховчанинът Иван Сираков доминира в елитната мъжка група на най-голямото клубно състезание по ориентиране у нас за купа „Великден“. Надпреварата събра над 600 участници от 9 държави. Първите два старта на спринт и средна дистанция носеха точки за световната ранглиста за групите мъже и жени 21 елит. Иван Сираков спечели златните медали на спринт, средна и дълга дистанция в елита, правейки „голям шлем“. В тази група председателят на „Браун тим“ Николай Димитров е шести на средна и седми на дълга дистанция. В спринта той стартира при мъже-35, където се подреди втори. Три първи места в група жени 21Б извоюва Велина Вълова. Съотборничката й от „Браун тим“ Стефания Димитрова е втора на спринт, трета на дълга и шеста на средна дистанция. В група мъже 21Б Венцислав Трифонов от „Браун тим“ е първи на спринт и втори на средна дистанция, съотборникът му Иван Димитров е втори на дълга дистанция. В група жени 45 Марияна Агова от „Браун тим“ победи на спринт и дълга дистанция и е втора на средна. В същата възраст Петя Димитрова „Браун тим“ е втора на спринт и трета на дълга дистанция. Андрей Абаджиев „Браун тим“ спечели златен медал на дълга дистанция при мъже 35, Бойко Рачев „Браун тим“ е трети на спринт и пети на средна дистанция. Марин Марков „Браун тим“ е победител на средна дистанция и четвърти на дълга при мъже 40. От „Браун тим“ добри класирания направиха още Димитър Димитров – старши, Димитър Димитров – младши, и Дария Стаменова.

Александър Атанасов от „Трапезица 1954“ стана победител на средна и дълга дистанция в група мъже 45. Марияна Атанасова се окичи с бронз на средна и дълга дистанция и е четвърта в спринта в група жени 35. Валентин Шишков завърши осми в спринта в елита при мъжете, Йоана Атанасова е осма на средна дистанция до 12 г. При девойки до 18 г. Елица Атанасова е шеста на дълга и седма на спринт и средна дистанция. Паралелно с трите дисциплини се проведе и масов старт, в който Марияна Агова е първа при жени 45, с бронз се окичиха Илия Йорданов „Браун тим“ при момчета до 10 г., Велина Вълова в група жени 21 Б и Красимир Колев „Браун тим“ при мъже 35. Иванна Статева „Браун тим“ е пета при момичета до 10 г.