Спорт

Димитър Кушев с хеттрик за разгромен успех на тима си

ОФК „Павликени“ – „Ком“ 7:1

Най-резултатната си победа през сезона записаха павликенските футболисти. Мачът закъсня с около час заради закъснението на гостите от Берковица. Домакините ги хванаха разконцентрирани и до 10-ата минута Калоян Киров заби два гола. Той откри резултата в 100-ната секунда, като надбяга бранителите на съперника. За второто попадение пък получи пас от Димитър Димитров. С атрактивна странична ножица Димитър Кушев вдигна на 3:0 в 26-ата минута и заслужи аплодисментите на публиката. В 42-рата минута Кушев засече пас отблизо за 4:0, а в 50-ата стигна до хеттрик, вкарвайки за 5:0.

Превъзходството на павликенчани им донесе още две попадения, дело на Калоян Калчев и Димитър Кушев, останали сами срещу вратаря на „Ком“.

Осмият гол можеше да бъде отбелязан в 80-ата минута, но вратарят на берковчани спаси дузпа, бита от Чешмеджиев.

Веднага след това гостите намалиха на 7:1 чрез Милен Гоцов.