Спорт

Късен гол от дузпа реши мача в Елена

„Чумерна“ – „Янтра“ (П. Тр.) 1:2

В интересен мач на стадиона в Елена тимът от Полски Тръмбеш взе трите точки и запази аванса си на върха в класирането. Домакините от „Чумерна“, подкрепяни от многобройна публика, излязоха напред в резултата още във 2-рата минута. Боян Борисов влезе по фланга и подаде към Георги Донев, който не пропусна за 0:1. Малко по-късно Борисов отново разпиля пазачите си и нанесе удар, но топката мина над гредата на пазената от Палев врата.

Калин Иванов възстанови равенството в 18-ата минута, възползвайки се от пас на Калоян Илиев и 1:1. Грешка в отбраната на еленчани позволи на Калоян Илиев да се откъсне, но до пълен обрат не се стигна заради добрата намеса на вратаря Петко Ганчев. На другата врата блесна и Палев, който отрази шут на Кристиян Шалаверов, а добавката на Боян Борисов не порази целта. 180 секунди преди да изтече редовното време реферът Станислав Ставров отсъди наказателен удар за нарушение срещу Калоян Илиев, превърнат в гол от Стефан Ангелов за 2:1 в полза на гостите от „Янтра“.