3 четения

Стефан Петков с бронз от турнир в Чачак

Бронзов медал от 46-ото издание на най-стария международен турнир по карате в Европа – „Златен пояс“, спечели Стефан Петков.

Надпреварата в Чачак (Сърбия) събра състезатели от над 100 клуба от 14 държави.

Най-добрият свищовски каратист се класира на трето място при мъжете в дисциплината „кумите“ в категория до 75 килограма. Победител в категория стана Никола Йованович от клуб „Динамо“ (Панчево). Преди това състезание Стефан Петков участва в третия кръг на Карате премиер лига 1 в Дубай. В турнира се включиха 456 мъже и 278 жени от 75 нации. В първия кръг в категория до 75 кг свищовлията почиваше, а във втория се наложи над Александър Шчербан от Русия с 2:0. В следващата си среща Петков завърши 3:3 с Матус Лиесковски, но съдиите дадоха предимство на словака, който продължи напред.