„Виолетовите“ пропуснаха да разгромят съперника, трепериха до края

„Етър ВТ“ – „Ботев“ 2:1

Четири пропуснати чисти голови положения, два удара в гредите, много добро начало на „виолетовите“ и постепенна загуба на концентрация е най-кратката характеристика на случилото се в събота на стадион „Ивайло“. Иначе за статистиката остава „Етър ВТ“ – „Ботев“ 2:1 и още три точки в актива на великотърновци, които ги приближават към целта – влизане в елита.

Домакините започнаха напористо и още в 10-ата минута Тихомир Кънев с глава принуди вратаря на гостите да вади топката в корнер. След него Иван Скерлев също стреля с глава, но право в страж на „Ботев“. Малко по-късно Димо Атанасов остана сам срещу Ставрев, но той отби топката с крак и тя срещна напречната греда.

Логичното се случи в 26-ата минута, когато Кънев бе съборен в наказателното поле на съперника, а отсъдената дузпа бе реализирана от Иван Стоянов за 1:0

Последва леко отпускане, позволило на Коларов и Николов да обстрелят по веднъж Акалски.

Домакините веднага вдигнаха оборотите и последваха три възможности за Тихомир Кънев. Най-напред нападателят шутира от дистанция край вратата на гостите, а след това не успя да засече подаване пред вратата на „Ботев“. В самия край на полувремето Кънев би в напречната греда, а през паузата заради контузия Акалски бе заменен от Цанков.

Второто полувреме започна добре за етърци и 54-тата минута след центриране от ъглов удар Симеон Иванов покачи на 2:0. Попадението като че ли отпусна „виолетовите“, които се разкъсаха на отделни линии и започнаха да грешат индивидуално.

В 66-ата минута шансът бе в полза на домакините, след като капитанът на съперника Георги Кирилов пропусна дузпа, пращайки топката над вратата. Иван Стоянов изведе Димо Атанасов очи в очи с вратаря на „Ботев“ в 70-ата минута, но той би в тялото му. В тази част на срещата етърци започнаха да инкасират и картони, достигнали общо пет.

В 80-ата минута Кирилов б оставен да бие с глава и намали на 2:1, връщайки интригата в мача.

В добавеното време две поредни индивидуални грешки позволиха на „Ботев” за втори път да стигне до попадение, но от положение на своевременно маркирана засада.

За капак нервността доведе до размяна на реплики след последния съдийски сигнал на терена между двама играчи на „Етър ВТ“, не останали незабелязани от публиката.

„Първите 25 минути играхме както подхожда на нашия отбор, но останалите 65 минути до края бяха посредствени за нас. Въпреки всичко имахме много положения и можехме тотално да разгромим гостите. Но се отпуснахме и накрая трябваше да треперим да не ни изравнят. Ще взема необходимите мерки да не се допускат нервни изблици по терена”, коментира Станислав Генчев.

„Етър ВТ”: Акалски (46 Цанков), Кременлиев, Симеон Иванов, Скерлев, Ташев, Атанасов, Апостолов, Ивайлов (69 Неделчев), Кямил, Кънев (82 Плахов), Стоянов.

Снимка: фенклуб „Етър“