В Дебелец интригата оцеля до края на мача

„Ботев“ – „Левски“ (Стр.) 1:1

Първата си пролетна точка взе в неделя тимът на „Ботев“. В Дебелец домакините отвъртяха реми с „Левски“ (Стражица). Защитник на гостите спаси вратата си от попадение след центриране от ъглов удар и изстрел на Тихомир Киров. В 40-ата минута обаче нямаше кой да помогне на Красимир Косев и излезлият от дълбочина Борислав Иванов би край него за 0:1. След почивката дебелчани наложиха превес и стигнаха до изравнителен гол. Отбеляза го Генчо Генчев, възползвал се от подаване на Георги Георгиев. Ботевци продължиха да натискат и скоро стигнаха до удар в гредата. Контра на стражичани пък позволи на Борислав Иванов да се измъкне, но Красимир Косев се намеси добре и спаси вратата си от второ попадение.