martineli

martineli

„Железничарите“ измъкнаха първа домакинска точка от гнездото на „орлетата“ в Благоевград

„Пирин“ – „Локомотив“ (Г. Оряховица) 1:1

Отборите на „Пирин“ и „Локомотив“ завършиха 1:1 в последния мач от третия кръг от втората фаза на Първа лига. При победа или равенство в мача от група „Б“ на втората осмица „орлетата” си осигуряваха мястото в елита и догодина, както и участие в потока за класиране в Лига Европа. В крайна сметка хиксът ги удовлетвори и те събраха актив от 39 точки, а „железничарите“ вече имат 27. „Нефтохимик“ е трети с 28 точки.

Гостите можеха да открият резултата в десетата минута, когато Аристоте Фунду намери Рахави Кифуети в наказателното поле и той чукна топката, но тя срещна страничния стълб. При ответната атака Станислав Костов падна в наказателното поле при едно съприкосновение с Милен Желев, но съдията не отсъди дузпа за домакините.

В 17-ата минута горнооряховчани дръпнаха с 0:1. Ударното дуо на тима Фунду – Кифуети отново взаимодейства отлично и вторият се оказа на скорост в половината на съперника. След това се освободи от съперник и прониза прецизно Благой Макенджиев от границата на наказателното поле.

В добавеното време на първата част благоевградчани пропуснаха да изравнят. Рос Дженкинс и Станислав Костов направиха чудесно двойно подаване, при което българинът подаде с пета към англичанина. Дженкинс нахлу в наказателното поле, но се уплаши да стреля и в крайна сметка бе затворен. Впоследствие се обърна, за да подаде вдясно за Костов, който не улучи топката.

Впоследствие Кощърна опита остро центриране отдясно, а топката удари Жан Амброуз пред вратарското поле. Домакините веднага отправиха претенции за дузпа, каквато обаче не последва.

В началото на втората част обаче реферът посочи бялата точка след интервенция на Банков срещу излезлия срещу него Дани Младенов. От единайсетия метър в 48-мата минутата потърпевшият бе безкомпромисен за 1:1.

Развихрилият се Младенов създаде нови проблеми на локомотивци след час игра. Крилото получи пас отляво по атаката, пробяга покрай няколко съперникови играчи и от дъгата изпрати тежък шут, който премина малко над гредата.

Двуострата игра продължи, като в 67-мата минута Влади Узунов обстреля вратата на „Пирин“, но топката профуча малко над дясната сглобка.

Четири минути по-късно гостите останаха в намален състав. Карл Мадианга препъна много грубо Антон Костадинов, което му донесе втори жълт и съответно червен картон и пое към душовете преждевременно. Въпреки че останаха с 10 човека, гостите не се отказаха да атакуват при всяка възможност. В 78-мата минута Бен Отман центрира много добре от корнер, но на границата на вратарското поле Софиан Муса и Жан Амброуз се разминаха във въздуха с топката.

Пиринци имаха последна възможност да стигнат до трите точки в 78-мата минута. Отново Даниел Младенов беше изведен чудесно отляво по атаката и нахлу в наказателното поле. Вместо да потърси пас към Иван Цветков, той обаче опита да завършва сам и изпрати топката доста встрани от лявата греда на Банков.

„Локомотив“: Николай Банков, Милен Желев, Мартин Кавдански, Жан Амброуз, Атанас Фиданин, Юлис Ндонг, Карл Мадианга, Мохамед Бен Отман (90 Венци Керчев), Владислав Узунов (74 Николай Христов), Аристоте Фунду, Рахафи Кифуети (64 Софиан Муса).