6 четения

Димитър Митов с първи подиум за 2017 година, води здрава битка в Румъния

Третият и четвъртият кръг от Европейския шампионат по мотоциклетизъм на писта се проведоха през уикенда в Румъния. Димитър Митов от мотоклуб „Боляри“ с BMW се представи отлично в клас SuperBike 1000 с две трети места и нов личен рекорд на тази писта. Състезанието в събота започна много добре за великотърновеца. Стартирайки от трета позиция, той поведе и две обиколки диктува темпото, но не издържа на натиска на румънските състезатели Каталин Казаку BMW – втори, и Роберт Морешан BMW – шампион на северната ни съседка, първи в крайното подреждане, и в третата обиколка отстъпи лидерството. В неделя в четвъртия кръг малко оставаше на Митов да се пребори за второто място с румънския си конкурент Каталин Казаку BMW, който също е бил шампион на Румъния. Сценарият се повтори, но разликата беше, че Митов направи личен рекорд и не се предаде, като до последно дишаше във врата на Казаку. Дори на няколко пъти имаше шанс да го изпревари, но опитът на румънеца на домашна писта си каза думата. Така в люта битка двамата завършиха гума до гума. На първо място отново бе недостижимият рекордьор на тази писта Роберт Морешан. В класирането по нации на 1-во място е България пред Румъния и Македония. Този сезон се очертава доста тежък с цели 14 кръга в България, Румъния, Гърция и Сърбия, пет от които са само през април. Следващия кръг е на писта „Долна Митрополия“ край Плевен на 29 – 30 април.