Новини

Съдът в Павликени отмени 500 лв. от МВР за диабетик

Павликенските съдии отмениха наказателно постановление на полицията с три глоби за различни нарушения за общо 500 лева. Според съда актът е напълно незаконосъобразен и неверен и не отговаря дори на фактическата обстановка по случая.

Преди няколко месец мъжът се прибирал към Павликени, когато му прилошало, защото бил диабетик и ударил автомобила си в железобетонен стълб. Случайни минувачи разпознали пострадалия, който едва успял да каже, че има нужда от инсулин. Познатите го натоварили в своята кола и го закарали до дома му, за да си бие инсулин. След това мъжът се обадил на платформа, за да се премести катастрофиралата кола. Когато се върнали на пътя, там вече били униформените, които съставил актове на мъжа за „каране с превишена скорост” и за „управление без документи”. Всъщност, когато го завели в дома му, човекът си оставил книжката и талона и после забравил да си ги вземе. Освен това нямало никакви доказателства, че ударът в стълба се дължи на превишена скорост, мотивира отмяната на глобите още съдът.

One thought on “Съдът в Павликени отмени 500 лв. от МВР за диабетик

  • A dali e istinski diabetik,ili e hapval vafli predi da dade kruv i korumpiraniq pavlikenski TELK da mu dade reshenie?

    Отговор

Вашият коментар

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *