2 четения

„Виолетовите“ покориха „Българска армия“

„ЦСКА София 2“ – „Етър ВТ“ 2:3

С голове на тримата си централни нападатели отборът на „Етър ВТ” спечели като гост с 2:3 срещу „ЦСКА София-2“. Равенството на „Царско село“ със „Септември“ 1:1 пък добави още две точки аванс в актива на „виолетовите“ и четири кръга преди края те водят с 5 пред столичани. В оставащите мачове великотърновци приемат „Витоша“ и „Царско село“ и гостуват на ОФК „Созопол“ и ОФК „Несебър“.

На „Българска армия“ още във 2-рата минута Тихомир Кънев направи двойно с Цветомир Тодоров и от границата на наказателното поле вкара за 0:1.

Таранът имаше още две възможности да се разпише в следващите двайсетина минути, но първо топката мина до гредата, а след това остана сам срещу вратар на домакините, но Александър Конов успя да спаси.

Постепенно вторият тим на „армейците“ се окопити и до края на полувремето създаде доста проблеми на етърци.

В 25-ата минута удар на Милчо Ангелов бе спасен от Акалски, а добавката на Тонислав Йорданов мина встрани. Малко след това Красимир Станоев стреля от пряк свободен удар в ъгъла, но Акалски изби топката. Натискът на столичани даде резултат в добавеното време на първата част, когато изстрел от дистанция на Никола Колев влезе за 1:1.

Веднага след почивката Тони Йорданов принуди Акалски да спасява. По-малко от 180 секунди трябваха на Иван Петков, за да се запише сред голмайсторите. Пас на Иван Стоянов му създаде възможност да шутира и 1:2. Нелеп гол само 4 минути по-късно обаче възстанови равенството, след като Тонислав Йорданов вкара с невероятен прехвърлящ удар от страничната линия.

Веднага след това Кънев вкара ново попадение за гостите, но то не бе зачетено поради засада.

Друг резервен футболист в мача донесе успеха на „виолетовите“. В 81-вата минута Тодор Колев получи топката от пряк свободен удар и от малък ъгъл се разписа за 2:3.

До края Кирил Акалски извади опасни изстрели на Милчо Ангелов с глава от 5 – 6 метра и на Тонислав Йорданов. В края на добавеното време на срещата нервите взеха връх, след като първо бе изгонен треньорът на домакините, а после и капитанът им Красимир Станоев.

„Изключително ценна победа за нашия отбор. Факт е, че сами си направихме мача труден. Още до 8-мата минута можеше да вкараме три гола и да решим всичко. Вместо това последваха тежки минути, изравниха ни, пак поведохме, пак ни изравниха… Хубавото е, че в четвърти мач от последните пет вкарваме по 3 гола. Не е добре, че допуснахме два във вратата си. Колко по-близо сме до Първа лига? Само с една крачка по-близо. Остават ни още четири финала”, коментира Станислав Генчев.

„Етър ВТ“: Акалски, Кременлиев, Иванов, Скерлев, Ташев (55 Петков), Ст. Генчев, Ивайлов (70 Яв. Генчев), Атанасов, Тодоров, Стоянов, Кънев (66 Колев).