9 четения

В Елена домакините се наложиха след почивката

ФК „Ресен 2012“ – „Чумерна“ 1:2

Първа пролетна загуба претърпя в събота тимът на „Ресен 2012“. Двубоят бе на обновения стадион в Елена и премина в две различни полувремена. Първото бе за гостите, които държаха топката и контролираха играта, но успяха да вкарат само веднъж. Направи го Мариян Генов, реализирал точно наказателен удар в 39-ата минута. Бившият капитан на „Етър 1924“ игра много силно, но не получи нужната подкрепа от съотборниците си в завършващата фаза на атаката и много негови добри отигравания не бяха развити.

Смените в състава на „Чумерна“ след почивката се оказаха печеливш ход. В 70-ата минута с прехвърлящ удар Антон Симеонов изравни 1:1. Шест по-късно Никола Костов даде успеха на домакините в разбъркване, вкарвайки за 2:1.

Еленчани стигнаха и до трето попадение, което не бе зачетено заради засада.