Димитър Митов отново с подиум, втори е на пистата в Долна Митрополия

Петият кръг на BMU European Road Racing Championship на писта се проведе през уикенда в летищния комплекс в Долна Митрополия. Надпреварата край Плевен бе и първи кръг от Европейския шампионат по супермото в класовете SM Junior и S3. В състезанието взеха участие 88 пилоти от 6 държави – България, Сърбия, Македония, Румъния, Турция и Чехия, в различните класове. Дъждовното време не попречи на близо 4000 приятели на мотоциклетния спорт да дойдат и да гледат на живо битката за подиума. Всички пилоти караха с гуми за мокра настилка и радващото е, че нямаше нито един инцидент през целия ден. Велико Търново отново бе представен от мотоклуб „Боляри“. В клас SuperBike 1000 на подиума отново се качи Димитър Митов с BMW, който остана втори след Мартин Чой също с BMW. На трета позиция остана друг състезател на МК „Боляри“ – Пламен Бонев с BMW. Любопитно е, че наградите на призьорите връчи Ина – приятелката на Митко, която празнуваше рожден ден.

В клас Formula 1000 друг състезател на МК „Боляри“ – Йордан Пашов, със Suzuki финишира четвърти, след като през цялото време бе на трета позиция, но бе изпреварен в последната обиколка от македонеца Сашо Николов с Yamaha и пропусна да запише първи подиум в кариерата си. В генералното класиране в клас Super Bike 1000, Димитър Митов вече е втори със 73 точки след Роберт Мурешан (Румъния) със 79 т., трети остава Мартин Чой със 70 т. В класирането по нации България е с актив от 370 точки и води убедително пред Румъния и Македония. Следващите кръгове – VI и VII, са на 20 – 21 май на писта „Мотор парк“ в Румъния.