6 четения

Павликенчани отнесоха петица в Славяново

„Вихър“ – ОФК „Павликени“ 5:0

Загуба с 5:0 претърпя тимът на ОФК „Павликени“ при гостуването на Вихър (Славяново) в двубой от 24-тия кръг на Северозападната Трета лига.

Преди почивката гостите даваха отпор в средата на терена и се бранеха добре, пропуквайки се само веднъж. В 44-тата минута Иван Иванов даде тон за победата с гол за 1:0. Преди това той пак матира павликенския страж, но съдията не зачете попадението.

През втората част почти всяка атака на домакините вещаеше опасност за гостите, които отправиха само един удар към вратата на съперника. Селекцията на Милен Петков рядко владееше сигурно топката, която през повечето време бе притежание на футболистите от Славяново.

В 57-мата минута Александър Скорчев засече с крак пас на съотборник за 2:0. Веднага след това бившият халф на павликенчани Йоан Петков направи резултата 3:0. В 65-ата минута Борислав Иванов вкара с шут от въздуха за 4:0, а малко преди да изтече редовното време, отново той оформи разгромната победа.