5 четения

„Виолетовите“ взеха трите точки в Полски Тръмбеш

„Янтра“ – „Етър ВТ“ 1:2

Юношите старша възраст на „Етър ВТ“ спечелиха с 1:2 гостуването на „Янтра“ (П. Тръмбеш) в среща от 13-ия кръг на първенството. „Виолетовите“ поведоха в резултата с гол на Ивелин Атанасов в 20-ата минута, девет по-късно Тони Маречков вкара за 0:2. Ремзи Ремзиев върна интригата на терена, намалявайки на 1:2 в 34-тата минута. До края мачът бе равностоен и само добрите намеси на двамата вратари не позволиха промяна на резултата. Любопитното е, че капитан на „Янтра“ бе преотстъпеният за пролетния полусезон футболист на „Етър ВТ“ Ерай Алков.

Отборът на „Локомотив“ (Г. Оряховица) записа резултатен успех с 5:3 срещу „Чардафон“ (Габрово). Кристиян Великов откри резултата в 13-ата минута, след което гостите изравниха. През втората част Йордан Нотев, Кристиян Великов, Денислав Йорданов и Мартин Йорданов довършиха съперника, който също върна две попадения.